Zadzwoń: 513 31 21 21
/Zawiesia
Zawiesia2019-02-19T22:44:41+00:00

Zawiesia

Wszystkie zawiesia służą do podnoszenia, zawieszania oraz przenoszenia ciężkich ładunków, ale w zależności od sytuacji jeden z nich może nadawać się do danego ładunku bardziej niż pozostałe. Zawiesie pasowe oraz linowe często wykorzystywane są do holowania lub przeciągania ciężkich ładunków.

Atestowane zawiesia w naszym sklepie dzielimy na cztery najważniejsze rodzaje:

  • zawiesia pasowe
  • zawiesia wężowe
  • zawiesia linowe
  • zawiesia łańcuchowe
Zawiesia dźwigowe - wszystkie rodzaje
Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!

Zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe wykonane są z podwójnie zszytej taśmy poliestrowej, na której końcach znajdują się wzmocnione pętle. Zawiesia pasowe są miękkie i lekkie, dlatego zaleca się stosowanie ich do przenoszenia ładunków o delikatnej powierzchni. Dodatkowo, do zawiesia zastosować można rękaw ochronny, który do minimum redukuje ryzyko naruszenia wrażliwej powierzchni. Ich główną zaletą jest niska waga własna w porównaniu do nośności oraz łatwość w przechowywaniu i transporcie.

Zawiesia pasowe wykorzystywane są najczęściej do podnoszenia palet – budowa i sztywność zawiesia pozwala na łatwe wsunięcie go pod podnoszony ładunek. Używane są również jako liny holownicze do pojazdów osobowych, jak i do ciężkich pojazdów typu TIR.

Kategoria - zawiesia
Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!

Zawiesia wężowe

Zawiesia wężowe nazywane również zawiesiami kołowymi. Zawiesia te tworzą obwód zamknięty – nie mają końców. Wykonane są z włókien poliestrowych, które zamknięte są wewnątrz specjalnego rękawa ochronnego. Zamknięty obwód sprawia, że zawiesie to ma uniwersalne zastosowanie. Świetnie sprawdza się w każdej sytuacji, szczególnie wtedy, gdy zamocowanie zawiesia jest problematyczne.

Najczęściej stosuje je przy podnoszeniu „na zaciąg” – zawiesie tworzy pętlę, która zaciska się na ładunku pod wpływem ciężaru. Zaletą tego rodzaju mocowania jest łatwość demontażu – pętla sama się rozluźnia przy zluzowaniu naciągu zawiesia.

Zawiesia wężowe - wszystkie tonaże
Przejdź do sklepu!

Zawiesia linowe

Zawiesia linowe wykonane są ze splotu ocynkowanych, stalowych drutów, które w rezultacie tworzą odcinek stalowe liny. Na końcach stalowego zawiesia znajdują się pętle zaciśnięte tulejami. Zawiesia linowe wyróżniają się większą odpornością od zawiesi pasowych i wężowych. Dzięki mocnej budowie odporne są na skrajne warunki atmosferyczne.

Zawiesie ze stalowej liny często można spotkać przy podnoszeniu ładunków, ale również przy ciągnięciu ciężkich pojazdów. Dlatego zawiesie linowe zakończone z obu stron pętlami idealnie sprawdza się jako linka holownicza. Stalowe liny tego typu  również możemy spotkać we wciągarkach w samochodowych terenowych oraz ciężarowych.

Zawiesia linowe
Przejdź do sklepu!

Zawiesia łańcuchowe

Zawiesia łańcuchowe to najmocniejsze zawiesie w porównaniu do pozostałych zawiesi dostępnych w naszym sklepie oraz na rynku. Zawiesie składa się ze stalowego łańcucha klasy 8, ogniwa głównego łączącego cięgna oraz haków. Budowa zawiesi łańcuchowych sprawia, że są one odporne na prace w skrajnych warunkach atmosferycznych oraz na przetarcia pochodzące od ostrych krawędzi ładunku. Główną zaletą zawiesi łańcuchowych jest możliwość zastosowania haka skracającego, który umożliwia dobranie odpowiedniej długości cięgna do  transportowanego ładunku. Uniwersalność oraz duży zakres DOR do najważniejsze zalety, które wyróżniają zawiesia łańcuchowe na tle zwiesi pasowych, wężowych oraz linowych.

Zawiesia łańcuchowe stosowane są do transportu największych i najcięższych ładunków. Występują w formie zawiesia jednocięgnowego, dwucięgnowego, trzycięgnowego oraz czterocięgnowego.

Zawiesie łańcuchowe
Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!