Zadzwoń: 513 31 21 21
/Worki sztauerskie – poduszki do transportu
Worki sztauerskie – poduszki do transportu2018-11-30T12:24:49+00:00

Worki sztauerskie

Worki sztauerskie to świetne rozwiązanie gdy szukasz łatwego zabezpieczenia ładunków, lub gdy chcesz wypełnić puste przestrzenie między ładunkami aby zapobiec ich uszkodzeniom podczas transportu.

Worki sztauerskie (poduszki sztauerskie czy poduszki powietrzne do transportu) to jeden z najprostszych sposobów na zabezpieczenie ładunku. Są to nadmuchiwane poduszki, które służą do wypełnienia pustych przestrzeni w ładowniach. Zapobiegają przemieszczaniu się oraz przewracaniu ładunków w czasie transportu oraz amortyzują wstrząsy i wibracje, dzięki czemu chronią ładunek przed uszkodzeniami i zniszczeniem.

Worki sztauerskie - rodzaje
Kupisz tutaj!

Worki sztauerskie – jak działają?

Worek sztauerski umieszcza się w wolnej przestrzeni między ładunkami, a następnie napełnia się go sprężonym powietrzem. Proces napełnienia poduszki powietrzem trwa zaledwie kilka sekund. Napompowane worki dostosowują się do kształtu przestrzeni, którą wypełniają, zapobiegając tym samym przemieszczaniu się ładunków.

Worek sztauerski - light re-use

Zalety worków sztauerskich:

  • Chronią. Worki sztauerskie skutecznie zapobiegają uszkodzeniom i zniszczeniu ładunku. Amortyzują również wstrząsy i wibracje.
  • Wielokrotnego użytku. Modele worków sztauerskich Light re-use, Medium i Heavy dzięki odpowiednim zaworom oraz dużej wytrzymałości przystosowane są do wielokrotnego użytku (model re-use).
  • Łatwa obsługa. Worki sztauerskie są lekkie i łatwe w stosowaniu. Wystarczy umieścić poduszkę w wolnej przestrzeni i napełnić ją sprężonym powietrzem.
  • Szybkość. Napełnianie i opróżnianie worka powietrzem trwa zaledwie kilka sekund, co może znacznie skrócić czas załadunku i rozładunku.
  • Duża wytrzymałość. Worki sztauerskie wytrzymują bardzo duże naciski. Model Heavy wytrzymuje nacisk nawet do 30 ton.
  • Różnorodność. Worki produkowane są w różnych wymiarach, dzięki czemu możesz dobrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.
  • Odporność. Worki sztauerskie wytrzymują ciężkie warunki atmosferyczne (od -25 st. C do 65 st. C) oraz są odporne na wilgoć.
Worki sztauerskie - zastosowanie w kontenerze

Rodzaje worków sztauerskich

Worki sztauerskie występują w czterech rodzajach: Light, Light re-use, Medium i Heavy. W standardzie posiadamy poduszki typu Light re-use (możecie je kupić w naszym sklepie internetowym). Pozostałe modele dostępne są na zamówienie.

Model Light re-use to worek sztauerski wielokrotnego użytku. Oznaczony jest zielonymi paskami. Wytrzymuje nacisk do 11 ton.

Model Light to jednorazowe worki, które świetnie sprawdzają się do zabezpieczeń lekkich ładunków. Wytrzymują nacisk do 11 ton. Worki typu Medium (czerwone paski) stosowane są do zabezpieczenia ciężkich ładunków. Ich wytrzymałość to 20 ton. Poduszki Heavy (niebieskie paski) przeznaczone są do zabezpieczenia bardzo ciężkich ładunków, które wymagają długotrwałego transportu. Ich wytrzymałość to nawet 30 ton nacisku. Worki sztauerskie Medium i Heavy są przeznaczone do wielokrotnego użytku.

Z czego wykonane są worki sztauerskie?

Materiał zewnętrzny z którego wykonane są worki sztauerskie to kilka warstw mocnego, wodoodpornego papieru, który dodatkowo odznacza się wysokim współczynnikiem tarcia, co zmniejsza szansę na wyślizgiwanie się poduszki spomiędzy ładunków. Materiał wewnętrzny to warstwy wytrzymałej folii. Taka budowa zapewnia workom szczelność i wytrzymałość. Duży zawór pozwala na szybkie opróżnianie i napełnianie worka powietrzem.

Gdzie mogę stosować worki sztauerskie?

Worki sztauerskie można stosować do zabezpieczenia praktycznie każdego ładunku. Wykorzystywane są jako zabezpieczenie ładunku przewożonego na przyczepach i naczepach samochodowych, w kontenerach, wagonach kolejowych, czy ładowniach statku. Jedynym przypadkiem, w którym stosowanie poduszek powietrznych nie jest wskazane to naczepy z plandeką, ze względu na brak stabilnych ścian w ładowni.

Worki sztauerskie w naszym sklepie internetowym
Kupisz tutaj!