Zadzwoń: 513 31 21 21
/Pasy do przenoszenia mebli
Pasy do przenoszenia mebli2018-11-22T20:43:50+00:00

Pasy do przenoszenia mebli

Twoja praca polega na przenoszeniu ciężkich przedmiotów?
Szukasz sprzętu, który ułatwi przenoszenie mebli lub innych dużych, ciężkich elementów?

Pasy do przenoszenia mebli to profesjonalny sprzęt, który wspomaga podnoszenie i przenoszenie ciężkich i nieporęcznych przedmiotów. Wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalne firmy przeprowadzkowe, jak i osoby, które np. same planują wykonać swoją przeprowadzkę lub od czasu do czasu potrzebują przenieść parę dużych rzeczy w pracy lub w domu.

Pasy do przenoszenia mebli
Zobacz w sklepie!

Jak jest zbudowane i jak to działa?

Pasy do przenoszenia sprzedawane są w kompletach, na które składają się dwie sztuki pasów (dla dwóch osób). Jedna sztuka składa się z szelek (nazywanych również uprzężą) oraz z taśmy nośnej przyszytej do szelek (tylko z jednej strony). Po drugiej stronie szelek znajduje się klamra szybkomocująca (przewleka się przez nią wolny koniec taśmy).

Jak to działa? Zakładamy szelki (nazywane również uprzężami) na barki, taśmy przekładamy przez klamry szybkomocujące, podkładamy taśmy pod przedmiot, który chcemy przenieść, regulujemy długość taśmy i jesteśmy gotowi do podnoszenia i przenoszenia. Szybko, prosto i wygodnie!

Dlaczego warto stosować pasy do przenoszenia mebli?

Pasy do przenoszenia ciężkich przedmiotów to nie tylko ułatwienie czy zwiększenie komfortu pracy z ciężkimi elementami ale przede wszystkim ochrona naszego kręgosłupa. Zobacz dlaczego:

 1. Zdrowe podnoszenie. Tradycyjna metoda podnoszenia dużych, ciężkich ładunków niebezpiecznie obciąża stawy kolanowe oraz plecy. Pasy do noszenia mebli w naturalny sposób wymusza zachowanie naturalnej sylwetki ciała podczas podnoszenia oraz przenoszenia. Dzięki temu nasze plecy nie są narażone na niebezpieczne urazy.
 2. Wolne ręce. Dzięki odciążeniu rąk możliwa jest dodatkowa asekuracja przenoszonych przedmiotów. Eliminujemy tym samym przypadki wyślizgnięcia się przedmiotu z rąk. Zdobywamy również większą kontrolę nad całym procesem przenoszenia.
 3. Przedmioty podnosimy na małe wysokości. Używając pasów do przenoszenia przedmiotów nie trzeba ich podnosić aż na wysokość bioder – jak ma to miejsce przy tradycyjnym dźwiganiu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo naszej energii.

Jakie jeszcze zalety mają pasy do przenoszenia mebli?

Produkt ten został zaprojektowany specjalnie na potrzeby firm kurierskich, tak żeby wymuszał zdrowy sposób dźwigania ale nie zapomnieliśmy również o komforcie pracy. Jest to produkt dopracowany w każdym szczególe:

 • Solidne wykonanie. Trwałość oraz solidność naszych pasów do przenoszenia widać na pierwszy rzut oka. Począwszy od mocnych i wytrzymałych komponentach, których użyliśmy do jego stworzenia, po solidne wykończenie (mocne nici, wielokrotne przeszycia).
 • Szerokie szelki. Do tego modelu zastosowaliśmy naprawdę bardzo szerokie szelki (chodzi o uprząż), które znacznie poprawiają komfort jego użytkowania. Szerokie szelki to duża powierzchnia na którą rozkłada się podnoszony ciężar. Całkowicie wyeliminowaliśmy wrzynające się elementy.
 • Zabezpieczenie przed zsunięciem się szelek. Dodatkowo zastosowaliśmy zapięcie na piersi, które łączy obydwie strony szelek. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy martwić się o to że szelki zsuną się z ramion. Pozwala to skupić się na właściwej pracy.
 • Łatwa regulacja długości taśmy. Klamra szybkomocująca pozwala na szybką i łatwą zmianę długości taśmy dzięki czemu nie tracimy czasu.
 • Uniwersalność. Taśma ma długość 8 metrów, dzięki czemu możemy ją wykorzystać do podnoszenia przedmiotów o dużych i małych gabarytach.

Trzy sposoby zapinania pasów

Pasy do przenoszenia najlepiej sprawdzają się gdy przedmiot podnosimy w dwie osoby, ale może go używać również jedna osoba. Poniżej przedstawiamy trzy sposoby zastosowania naszych pasów:

 1. Dwie osoby, równoległe taśmy.
 2. Dwie osoby, dwie oddzielne pętle.
 3. Jedna osoba, jedna pętla.