Zadzwoń: 513 31 21 21
/Siatki zabezpieczające ładunek
Siatki zabezpieczające ładunek2021-12-09T13:27:17+00:00

Siatka zabezpieczająca ładunek

Siatka zabezpieczająca ładunek / siatka transportowa to jedna z najwygodniejszych metod zabezpieczenia luźnego ładunku w ładowni. Chronią przed przemieszczaniem się paczek po ładowni, co zapobiega ich uszkodzeniom. Dostawcy cenią sobie ich niezawodność oraz łatwość i szybkość montowania.

Siatka zabezpieczająca ładunek
Kupisz tutaj!

Siatka zabezpieczająca ładunek – wykonanie

Oprócz paru standardowych modeli siatek dostępnych w naszym sklepie internetowym nasza firma oferuje indywidualne rozwiązania, czyli siatki zabezpieczające szyte na miarę, dopasowane do potrzeb Klienta.

Zarówno budowa (wymiary siatki, wielkość oka, liczba i konfiguracja uchwytów i napinaczy) jak i materiały z których będzie wykonana siatka mogą być dowolnie łączone. Siatka zabezpieczająca ładunek może być uszyta z taśm o szerokości 20mm, 25mm, 35mm i 50mm, dostępnych w różnych kolorach. Do napinania mogą być używane mechanizmy (zwykłe napinacze), napinacze typu SUS lub ekspandory w przypadku małych siatek. Dowolnie można również dobierać rodzaje haków, aby pasowały do uchwytów znajdujących się w ładowni. Siatki mogą być również ściągane wzdłuż obrzeża obwodowym pasem lub ekspandorem.

Indywidualne rozwiązania

Zadzwoń do nas, a wspólnie zaprojektujemy i uszyjemy siatkę zabezpieczającą ładunek idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb!

Skontaktuj się z nami!

Zastosowanie siatek zabezpieczających

Siatka zabezpieczająca ładunek – pionowa

Siatki zabezpieczające pionowe bardzo często stosowane są jako bariera oddzielająca przestrzeń ładunkową. Przydają się szczególnie wtedy gdy w ładowni przewożone są liczne drobne ładunki (paczki, kartony). Dzięki pionowej siatce łatwiej można zapanować nad zawartością ładowni. Pionowe siatki rozwiązują też problem wysypujących się podczas otwierania drzwi paczek.

Do tego rozwiązania niezbędna jest ładownia wyposażona w listwy kotwiczne.

Siatka zabezpieczająca ładunek - przedzielająca ładownię
Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!

Siatka zabezpieczająca ładunek – pozioma

Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem zabezpieczania luźnych ładunków w ładowni jest pozioma siatka zabezpieczająca ładunek od góry. Siatkę układa się  na ładunek, a następnie naciąga za pomocą ekspandorów lub pasów z napinaczami czy klamrami do podłoża.

Ten model siatki zabezpieczającej wykorzystuje się głównie do zabezpieczenia ładunków przewożonych samochodami dostawczymi, przy transporcie odpadów czy makulatury w otwartych kontenerach (do transportu odpadów dedykowane są siatki transportowe, jak również  na potrzeby drobnego transportu przyczepkami samochodowymi oraz w bagażnikach samochodów osobowych.

Do naszej oferty wprowadziliśmy standardowe, poziome siatki zabezpieczające ładunek. Siatki charakteryzują się dużą uniwersalnością oraz różnymi wielkościami, które dedykowane są do wielkości przestrzeni załadunkowej. Wszystkie siatki proponowane w naszej ofercie są koloru czerwonego oraz posiadają pas z napinaczem, który dociska ładunek.

Wymiary 1,5 x 2 m
Wielkość oczka 300 x 300 mm
Szerokość taśmy 25 mm
Wytrzymałość taśmy 2800 kg
Wytrzymałość pasa 1400 kg
Norma EN 12195-2
Przejdź do sklepu!
Wymiary 1,5 x 3 m
Wielkość oczka 300 x 300 mm
Szerokość taśmy 50 mm
Wytrzymałość taśmy 7500 kg
Wytrzymałość pasa 5000 kg
Norma EN 12195-2
Przejdź do sklepu!
Wymiary 3 x 4 m
Wielkość oczka 300 x 300 mm
Szerokość taśmy 50 mm
Wytrzymałość taśmy 7500 kg
Wytrzymałość pasa 5000 kg
Norma EN 12195-2
Przejdź do sklepu!

Wielkość, konfiguracja oraz materiały z których je uszyjemy zależą od Ciebie!

Siatka zabezpieczająca ładunek - pozioma
Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!

Siatka zabezpieczająca do owijania ładunku

Siatka zabezpieczająca do owijania ładunku jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem gdy przewozisz palety z drobnym ładunkiem. Zamiast owijania palety folią stretchową możesz ten sam ładunek dużo szybciej i wygodniej zabezpieczyć za pomocą siatki transportowej. Siatkę można wykorzystać wielokrotnie, folię stretchową nie!

Siatki do owijania ładunku
Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!

Siatki zabezpieczające do podnoszenia, noszenia, wyrywania

Szyjemy również siatki zabezpieczające do zastosowania innego niż zabezpieczenie ładunku. Szyliśmy między innymi siatki do podnoszenia akumulatorów, siatki do podnoszenia drzew czy siatki do przenoszenia kserokopiarek. Jeżeli masz problem z przeniesieniem jakiegoś ładunku czy przedmiotu, odpowiednio zaprojektowana siatka może okazać się świetnym rozwiązaniem. Zapraszamy do kontaktu!

Siatka do wyrywania drzew
Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!

Zalety stosowania siatki zabezpieczającej ładunek

Jakie są zalety stosowania siatek zabezpieczających nad innymi metodami mocowania ładunku? Poniżej przedstawiamy parę najważniejszych:

  • Indywidualne rozwiązanie. Wymiary siatki, komponenty oraz konfiguracja haków i napinaczy będą dostosowane do Twoich potrzeb.
  • Szyte od ręki. Pojedyncze siatki zabezpieczające szyjemy na miejscu i od ręki. Na większe zamówienia potrzebujemy trochę więcej czasu. Znani i cenieni jesteśmy za elastyczności i szybką realizację zamówień, nawet tych nietypowych.
  • Wygodne stosowanie. Montaż i demontaż siatki zabezpieczającej jest łatwy i szybki. Rozkładamy siatkę, zaczepiamy haki o uchwyty a następnie naciągamy za pomocą klamry lub napinacza.
  • Trwałość. Siatki zabezpieczające szyte są z taśm poliestrowych, które odporne są na działanie kwasów mineralnych. Odpowiednio stosowane i przechowywane mogą przez długi okres czasu posłużyć swemu Właścicielowi.