Zadzwoń: 513 31 21 21
/Pasy ściągające
Pasy ściągające2019-02-08T12:58:34+00:00

Pasy ściągające

Potrzebujesz spiąć ładunek razem żeby się nie rozsypał?
Chcesz zabezpieczyć ładunek ale nie masz o co zaczepić haków?

W takich sytuacjach najlepiej zastosować pasy ściągające. Ze względu na to, że napinacz tworzy z taśmą jeden element nazywane są również pasami jednoczęściowymi. Ten rodzaj pasa transportowego działa na tej samej zasadzie co pasek do spodni. W podstawowej wersji nie ma haków.

Kupisz tutaj!

Pasy ściągające 25mm

Pasy ściągające

Pasy ściągające 35mm

Pasy ściągające 35mm
Rodzaj pasa Wytrzymałość po lini prostej (LC) Wytrzymałość przy opasaniu (LC) Nominalna wytrzymałość taśmy STF (standard tension force)
1,8 tony
(zielony)
0,9 tony  1,8 tony  3 tony 234 daN

Pasy ściągające 50mm

Pasy ściągające 50mm
Rodzaj pasa Wytrzymałość po lini prostej (LC) Wytrzymałość przy opasaniu (LC) Nominalna wytrzymałość taśmy STF (standard tension force)
3,2 tony
(niebieski)
1,6 tony 3,2 tony 5 tony 400 daN
4 tony
(żółty)
2 tony 4 tony 6 ton 400 daN
5 ton
(czerwony)
2,5 tony 5 ton 7,5 ton 400 daN

Zastosowanie pasów ściągających

Zabezpieczenie ładunku na przyczepce

Pasy ściągające bardzo często stosowane są do zabezpieczenia ładunku gdy na przyczepce nie ma miejsca o które bezpiecznie możnaby zaczepić haki. W takim przypadku taśmę trzeba przeprowadzić pod ładownią przyczepki i zewrzeć ładunek z przyczepką. Metoda ta może się sprawdzić np. w przypadku transportowania łódki na przyczepce.

Spinanie ładunku

Pasy ściągające stosuje się głównie wtedy, gdy potrzebujemy coś zewrzeć, np. połączyć dwa ładunki lub spiąć paletę z jej ładunkiem. Rozwiązanie to jest dobre do ładunków o większej wadze. Do zabezpieczenia lżejszych rzeczy gdzie nie są potrzebne aż tak wytrzymałe środki mocowania ładunku polecamy pasy ściągające do bagażu.

Pasy ściągające do mocowania banerów (25 i 35mm)

Również do mocowania większych banerów polecamy stosowanie pasów ściągających. Bezpieczne mocowanie dużego baneru wymaga użycie środków mocujących o większej wytrzymałości.

Zestawy i mocowanie niestandardowe

Dokupując w naszym Sklepie dwa haki mozesz również zbudować środek mocujący z dwoma ruchowymi hakami. Haki te możesz zachaczyć o uczwyty w podłodze ładowni, dzięki czemu mocowanie przyjmie kształt trapeza. Przez oczka uchwytów znajdujących się w podłodze możesz również przewlec samą taśmę.

Przejdź do sklepu z pasami!