Zadzwoń: 513 31 21 21
/Belka rozporowa (transportowa)
Belka rozporowa (transportowa)2021-09-27T14:44:01+00:00

Belka rozporowa (transportowa)

  • Belka naburtowa występuje w dwóch rodzajach: aluminiowa (zakres od 2100  do 2800 mm) oraz stalowa (zakres 2000 – 2800 mm).
  • Belka rozporowa stalowa jest słabsza od aluminiowej, dlatego stalowe belki zalecane są do lekkich ładunków.
  • Montuje się na burty w naczepach z firankami lub samochodach dostawczych z firankami.
  • Burty, na które montowane są belki naburtowe, muszą być sztywne i twarde.

Belka rozporowa na burty (belka naburtowa) to poziome zabezpieczenie, które blokuje ładunek, zabezpieczając go przed przemieszczaniem się podczas transportu. Może być również stosowana jako belka transportowa odgradzająca przestrzeń ładunkową, która dzieli ładownię na wygodne przestrzenie, gdzie można rozdzielić ładunki. Belka rozporowa jest bardzo popularnym narzędziem stosowanym w transporcie ładunków oraz jednocześnie jest bardzo łatwa w obsłudze.

Belka rozporowa stalowa ma większy zakres regulacji szerokości  – od 2000 do 2800 mm podczas gdy, belka aluminiowa – od 2400 do 2800 mm oraz 2100 do 2500 mm. Dodatkowo belki naburtowe wykonane z aluminium i stali różnią się kształtem, wytrzymałością oraz wagą. Do ciężkich ładunków zalecana jest belka aluminiowa, która ma większy chwytaki oraz jest masywniejsza od stalowej belki.

Belka transportowa dostępne od ręki

Szukasz szybkiego i łatwego poziomego zabezpieczenia ładunku? Potrzebujesz unieruchomić palety z delikatnym ładunkiem, który mógłby ulec zgnieceniu przy zastosowaniu pasów transportowych? Rozważałeś zastosowanie belek transportowych na burty? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą belek rozporowych.

W naszej ofercie posiadamy w sumie 3 rodzaje belek rozporowych:

  • belka rozporowa stalowa 1854,
  • belka naburtowa aluminiowa 1850 do TIRa,
  • belka transportowa aluminiowa 1850 do BUSa.

Każdy rodzaj belki dostępny jest od ręki w naszym sklepie internetowym oraz w sklepie stacjonarnym. Jeżeli potrzebujesz belki o niestandardowej długości, bez problemu możemy od ręki przyciąć ją dla Ciebie.

Belka rozporowa aluminiowa

Belka aluminiowa o profilu prostokątnym składa się z dwóch części: węższej i szerszej. Jedna wchodzi w drugą, dzięki czemu można regulować szerokość (2100 – 2500 mm dla belki dedykowanej do busów oraz 2400 – 2800 mm dla belki dedykowanej do naczepy TIRa), na którą może być rozpięta. Aluminiowa budowa sprawia, że belki naburtowe są bardzo lekkie, poręczne i łatwe w użyciu. Jest to uniwersalna belka transportowa, którą można stosować w samochodach ciężarowych lub dostawczych do ciężkich i lekkich ładunków. Jest ona również najczęściej wybierane przez naszych klientów.

Belka 1850 TIR
Materiał aluminium
Zakres 2400-2800mm
Waga 7.8kg
Belka rozporowa aluminiowa 1850
Kupisz tutaj!
Belka 1850 BUS
Materiał aluminium
Zakres 2100-2500mm
Waga 7kg
Belka rozporowa aluminiowa 1850
Kupisz tutaj!

Belka rozporowa stalowa

Belki transportowe stalowe różnią się od aluminiowych profilem – kwadratowy.  Składają się w sumie z trzech części. Do głównego kwadratowego profilu, z dwóch stron wysuwają się dwa mniejsze profile zakończone mechanizmami do zaciskania belki. Dzięki takiej budowie belki rozporowe stalowe mają większy zakres regulacji szerokości, wynoszący od 2000 do 2800mm. Belka rozporowa stalowa jest dedykowana do lekkich ładunków, przewożonych w samochodach dostawczych z plandeką i firanką.

Belka 1854
Materiał stalowa
Zakres 2000-2800mm
Waga 6.8kg
Belka rozporowa stalowa 1854
Kupisz tutaj!

Akcesoria do belek rozporowych

Belka rozporowa nie jest tania w zakupie. W łatwy sposób można przedłużyć jej użyteczność, stosując proponowane przez nas produkty. Pasek do wieszania belki rozporowej na burty przestrzeni załadunkowej jest idealnym rozwiązaniem do transportu belek rozporowych. Wymienne gumy/stopki belek rozporowych to sprawdzi się gdy zgubimy lub zużyjmy oryginalne chwytaki.

Pasek do zawieszania belki

Kupisz tutaj!

Gumowe uchwyty

Kupisz tutaj!

Gdzie można stosować belki rozporowe?

Belka rozporowa stosowana jest do zabezpieczenia ładunku na naczepie skrzyniowej oraz samochodzie dostawczym z plandeką lub firanką, która posiada sztywne burty, na których będzie można łatwo zapiąć zamek belki. Zdjęcia poniżej przedstawiają sposób montowania belek rozporowych na samochodzie dostawczym z plandeką.

Rodzaje i montaż belek rozporowych

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, w którym zaprezentowano belki stalowe i aluminiowe oraz pokazano działanie belki rozprzowej.