Zadzwoń: 513 31 21 21
/Zawiesia pasowe
Zawiesia pasowe2018-11-22T20:46:32+00:00

Zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe są czasami nazywane również zawiesiami pętlowymi lub zawiesiami taśmowymi. Zawiesia pasowe wykonane są z włókien poliestrowych (PES). Po obu stronach zakończone są pętlami, za które podnoszony jest ładunek.

Zawiesia pasowe - wygląd Sklepu
Kupisz tutaj!

Zawiesie pasowe – budowa

Zawiesie pasowe to pas tkany z włókien poliestrowych, którego końce tworzą pętle. Pętle są dodatkowo wzmocnione trwałym obszyciem (materiał wzmacniający) oraz odpowiednio wyprofilowane. Rozciągliwość taśmy z której wykonane jest zawiesie nie przekracza 3% przy pełnym obciążeniu. Naszym głównym produktem są zawiesia dwuwarstwowe B2 – znajdziecie je w naszym Sklepie internetowym. Na zamówienie dostarczamy również zawiesia pasowe czterowarstwowe B4.

Zalety zawiesi pasowych

Zawiesia poliestrowe są lekkie a dzięki temu łatwe w użyciu i przechowywaniu. Jednocześnie poliestrowe włókna sprawiają, że całość jest nie tylko bardzo mocna i wytrzymała ale również odporna na przedarcia oraz czynniki chemiczne takie jak: oleje, smary, wilgoć, pary benzyny, kwasy mineralne oraz chłodziwa. Niekorodujące i elastyczne. Przystosowane są do pracy w temperaturach od -40 stopni Celsjusza do +100 stopni Celsjusza.

Przewagą zawiesi pasowych nad łańcuchowymi i stalowymi jest przede wszystkim waga. Zawiesia pasowe utrzymują dużą nośność przy niskiej wadze własnej. Ponadto są łatwiejsze i wygodniejsze w obsłudze i składowaniu: nie narażają pracowników na skaleczenia oraz ładunku przed zadrapaniami. Dzięki swojej miękkości nie niszczą również powierzchni przenoszonego ładunku.

Zawiesie pasowe w rekawie ochronnym

Tylko atestowane zawiesia

Wszystkie zawiesia pasowe w naszym Sklepie posiadają atesty oraz są wykonane według europejskich norm EN 1492-1:2000, co gwarantuje najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo. Współczynnik bezpieczeństwa wynosi 7:1, co oznacza, że zawiesie może wytrzymać siedem razy większe obciążenie niż dopuszczalne przez atest.

Zawiesia oznakowane są zgodnie z normami europejskimi kolorem taśmy oraz systemem kreskowym (ilość czarnych linii), które jednoznacznie wskazują na jego wytrzymałość, czyli parametr DOR (WLL).

Duży wybór zawiesi

Różna wytrzymałość i długość. Dopuszczalne obciążenie robocze (DOR) od 1 do 5ton. Długości od 1m do 10m. Informacja o wartości parametru DOR oraz długości zawiesia zawarta jest na etykiecie przyszytej do zawiesia. Zawiesia o większych parametrach lub o nietypowej budowie dostępne są jedynie na zamówienie.

Zawiesia-pasowe-wszystkie

Zawiesia pasowe cięgnowe

Z zawiesi pasowych buduje się również zawiesia cięgnowe. Cięgna zawieszone są na ogniwie zbiorczym i zakończone hakami. Zawiesia pasowe cięgnowe są mniej popularne od zawiesi łańcuchowych oraz pasowych dlatego dostępne są w naszym Sklepie na zamówienie. Dostępne są zawiesia 1, 2, 3 i 4-cięgnowe.

Kupisz tutaj!