Zadzwoń: 513 31 21 21
/Pas transportowy z napinaczem
Pas transportowy z napinaczem2019-06-24T23:37:43+00:00

Pas transportowy z napinaczem

Pas transportowy z napinaczem / pas mocujący z napinaczem, czyli tak zwany komplet (część krótka – napinacz i część długa – pas) to najbardziej popularne zabezpieczenie ładunku. Bardzo szeroka oferta długości i tonażu sprawia, że pasy te wykorzystywane są nie tylko do profesjonalnego zabezpieczenia bardzo ciężkiego ładunku w transporcie, mocowania ładunku na przyczepce, w samochodzie dostawczym, czy na naczepie TIR-a, ale również np. do mocowania bagażu na dachu samochodu osobowego.

Budowa pasa transportowego z napinaczem - dwuczęściowy

Kiedy stosujemy pasy dwuczęściowe? Pas transportowy z napinaczem jest najczęściej wybieranym rodzajem pasa. Może być stosowany wszędzie tam, gdzie dostępne są dwa punkty mocowania – musisz mieć o co zaczepić haki z obydwu stron ładunku!

Dostępne tonaże

Pasy transportowe z napinaczem w standardzie dostępne są w 7 tonażach (wartość w nawiasach to szerokość taśmy, z jakiej zostały wykonane):

 • 0,7 tony1,4 tony (25 mm),
 • 1,8 tony (35 mm),
 • 3,2 tony, 4 tony, 5 ton (50 mm),
 • 10 ton (75 mm).
Pas transportowy z napinaczem w sklepie internetowym Vika
Przejdź do sklepu z pasami!
Pas transportowy z napinaczem - różne tonaże

Pas transportowy z napinaczem 0,7 tony – 25 mm

Pasy transportowe z napinaczem 25 mm

Pas mocujący z napinaczem 0,7 tony to bardzo lekki i poręczny pas przeznaczony głównie do:

 • zabezpieczenia bardzo lekkich ładunków typu bagaż, rower, łódka, drobne meble czy paczki na przyczepce,
 • mocowania banerów reklamowych,
 • porządkowania przestrzeni garażowej lub magazynowej.

Pasy te wykonane są z taśmy o szerokości 25 mm i wytrzymałości na zerwanie 1,2 tony. Dostępne długości to: 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 i 12 metrów. Mogą występować w różnych konfiguracjach. Do taśmy 25 mm można zastosować inne haki lub zbudować pas ściągający (jednoczęściowy) z klamrą lub napinaczem.

Przejdź do sklepu z pasami!

Pas transportowy z napinaczem 1,4 tony – 25 mm

Pasy transportowe z napinaczem 1,4 tony

Pas mocujący z napinaczem 1,4 tony to pas zgodny z normą EN 12195-2, który przeznaczony jest do zabezpieczenia lekkich ładunków. Wykorzystywany jest głównie:

 • w branży produkcyjnej do mocowania okien czy elementów stolarskich na specjalnych konstrukcjach transportowych umieszczonych na przyczepce,
 • do zabezpieczenia transportu lekkich ładunków takich jak rowery, łódki wędkarskie, drobne meble czy paczki,
 • do mocowania banerów reklamowych.
Rodzaj pasa Wytrzymałość po linii prostej (LC) Wytrzymałość przy opasaniu (LC) Nominalna wytrzymałość taśmy STF (siła napięcia pasa)
1,4 tony
(czerwony)
0,7 tony  1,4 tony  2,8 tony 50 daN

Pasy wykonane są z taśmy o tej samej szerokości (25 mm), ale większej wytrzymałości na zerwanie (2,8 tony). Zastosowany napinacz również jest bardziej wytrzymały (siła niszcząca 1,5 tony). Cały pas oraz wszystkie elementy metalowe i taśma posiadają atest! Dostępne długości to: 3, 4, 5 i 6 metrów.

Przejdź do sklepu z pasami!

Pas transportowy z napinaczem 1,8 tony – 35 mm

Pas transportowy z napinaczem - 1.8 tony

Pasy transportowe z napinaczem 1,8 tony wykorzystywane są głównie do zabezpieczenia lekkich i średniej wagi ładunków. Pasy te są zgodne z normą EN 12195-2. Używa się ich głównie do:

 • zabezpieczenia przewożonego ładunku w samochodach dostawczych,
 • mocowania lekkich i średniego ciężaru przedmiotów na przyczepce, takich jak motocykle, quady, łódki czy kajaki.
Rodzaj pasa Wytrzymałość po linii prostej (LC) Wytrzymałość przy opasaniu (LC) Nominalna wytrzymałość taśmy STF (siła napięcia pasa)
1,8 tony
(zielony)
0,9 tony  1,8 tony  3 tony 234 daN

Pasy wykonane są z szerszej (35 mm) oraz bardziej wytrzymałej taśmy (wytrzymałość na zerwanie 3 tony). Zarówno cały pas, jak i wszystkie jego komponenty posiadają atesty. Pasy te dostępne są w długościach: 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 i 12 metrów. Możliwa jest również zmiana haków lub napinacza w konfiguratorze pasa 35 mm.

Pas 1,8 tony występuje w stałej ofercie w dwóch wersjach: ze standardowym oraz ze wzmocnionym napinaczem. Wzmocniony napinacz jest większy, bardziej komfortowy w użytkowaniu i ma lepsze parametry wytrzymałościowe. Przy czym obydwie wersje posiadają atest na 1,8 tony.

Pasy transportowe 35 mm dostępne są w rozszerzonej ofercie pasów z innym napinaczem oraz w konfiguratorze pasa 35 mm. Konfigurator umożliwia na samodzielne wybranie każdego komponentu pasa transportowego. Każdy możliwy komponent jest dokładnie opisy w opisie konfigratora.

Konfigurator pasa 35 mm
Kupisz tutaj!

Pas transportowy z napinaczem 3,2 tony, 4 tony i 5 ton – 50 mm

Pasy transportowe

Pasy transportowe o szerokości taśmy 50 mm występują w trzech tonażach: 3,2 tony, 4 tony oraz 5 ton. Wszystkie spełniają normę EN 12195-2.  Stosowane są głównie do:

 • zabezpieczenia ładunków przewożonych TIR-em,
 • mocowania ciężkich ładunków.
Rodzaj pasa Wytrzymałość po linii prostej (LC) Wytrzymałość przy opasaniu (LC) Nominalna wytrzymałość taśmy STF (siła napięcia pasa)
3,2 tony
(niebieski)
1,6 tony 3,2 tony 5 tony 400 daN
4 tony
(żółty)
2 tony 4 tony 6 ton 400 daN
5 ton
(czerwony)
2,5 tony 5 ton 7,5 ton 400 daN

Pasy te wykonane są z poliestrowej taśmy o szerokości 50 mm o różnej wytrzymałości na zerwanie (parametry wyszczególniliśmy w tabeli powyżej). Im większa wytrzymałość taśmy tym taśma jest grubsza. Zarówno cały pas, jak i wszystkie jego elementy posiadają atesty. Dostępne długości to: 1,6, 2,2, 3, 3,4, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14 i 16 metrów. Jak zwykle możliwa jest również zmiana rodzaju użytego haka lub napinacza za pomocą konfiguratora pasa transportowego.

Zaprojektuj idealny pas za pomocą konfiguratora pasa transportowego 50 mm poprzez samodzielne wybranie poszczególnych komponentów pasa przez internet! Ty wybierasz długość, kolor taśmy, rodzaj napinacza, dodatkowe modyfikacje napinacza (filc ochronny lub hak do napinacza), haki a my skonfigurowany pas przygotowujemy.

Konfigurator pasa 50 mm
Pasy dostępne tutaj!

Pas transportowy z innym napinaczem

Pasy transportowe

Pasy transportowe z innym napinaczem są to pasy z niestandardowym, mało popularnym napinaczem. W naszym ofercie znaleźć można pasy transportowe o szerokości 25 mm, 35 mm i 50 mm dostępne w:

 • 9 kolorów taśmy poliestrowej o odcieniach koloru: żółtego, niebieskiego, czerwonego, czarnego, szarego, białego, zielonego, pomarańczowego oraz fioletowego.
 • Ponad 12 profesjonalnych napinaczy różniących się wytrzymałością, wyglądem, kolorem.
 • Długości od 1.6 m do 16 m.

Znajduje się tutaj najbogatsza oferta pasów transportowych w internecie o wytrzymałości 0,7 tony1,4 tony (25 mm), 2 tony (35 mm), 3,2 tony, 4 tony, 5 ton (50 mm).

Pas transportowe z innym napinaczem mogą byś stosowane nie tylko do

 • zabezpieczenia ładunków przewożonych TIR-em,
 • mocowania małych, średnich i ciężkich ładunków.

Tego typu pasy mogą być również wykorzystywane w teatrach jako w zapleczu scenicznym albo kupowane aby niewielkim kosztem wyróżniały się na tyle standardowych pasów.

Pasy dostępne tutaj!

Pas transportowy z napinaczem 10 ton – 75 mm

Pas transportowy z napinaczem 10t

W naszej ofercie znajdziecie również pasy o wytrzymałości 10 ton. Taśma takiego zestawu jest dużo szersza, bo mierzy aż 75 mm. Jej wytrzymałość na zerwanie wynosi aż 15 ton! Jest to najmocniejsza taśma dostępna w naszej ofercie. Pasy te są zgodne z normą EN 12195-2. Stosowane są głównie do:

 • przewożenia bardzo ciężkiego ładunku.
Rodzaj pasa Wytrzymałość po linii prostej (LC) Wytrzymałość przy opasaniu (LC) Nominalna wytrzymałość taśmy STF (siła napięcia pasa)
10 ton
(pomarańczowy)
5 ton 10 ton 15 ton 500 daN
Przejdź do sklepu!

Szukasz innych pasów?

Pasy ściągające
Pasy ERGO
Pasy lawetowe
Pasy bagażowe
Pasy do listew kotwicznych
Akcesoria do pasów transportowych