Zadzwoń: 513 31 21 21
/Pasy transportowe
Pasy transportowe2019-06-24T20:12:30+00:00

Pasy transportowe

Pasy transportowe / pasy mocujące to w tej chwili najpopularniejszy system pozwalający na mocowanie ładunku w transporcie. Używa się ich do zabezpieczenia niemalże każdego rodzaju transportu: od lekkich ładunków na przyczepce, przez transport TIR-em, po mocowanie samochodu na lawecie.

Coraz częściej pasy wykorzystywane są również poza branżą transportową np. do mocowania banerów reklamowych, jako pomoc przy porządkowaniu przestrzeni magazynowej i garażowej lub w szeroko pojętym dziale hobby. Możliwości jest tak wiele, że pasy stają się powoli produktem uniwersalnym!

Tak duża różnorodność zastosowań możliwa jest dzięki:

  • szerokiemu zakresowi tonażu (od 0,7 ton do 10 ton),
  • praktycznie dowolnej budowie pasów (pasy jednoczęściowe, dwuczęściowe, trzypunktowe, ściągające do bagażnika, z innym hakiem), jak również
  • różnym metodom mocowania (np. w układzie prostym lub przez opasanie).

Jak mądrze wybrać pasy transportowe? Które pasy najlepiej nam posłużą do danego zadania? Poniżej postaram się wytłumaczyć różnice pomiędzy rodzajami pasów transportowych dostępnych w naszym sklepie.

Jeżeli już wiesz jakie pasy Cię interesują, to od razu zapraszamy do naszego sklepu internetowego:

Przejdź do sklepu z pasami!
Pasy transportowe - wygodny sklep internetowy

Jakie mamy rodzaje pasów transportowych?

Naszą ofertę pasów podzieliliśmy na kilka kategorii. W obrębie każdej kategorii dostępne są pasy o różnym tonażu, różnej długości i w niektórych przypadkach również w różnej kolorystyce. W większość kategorii pasów transportowych zostały wprowadzane konfiguratory, które umożliwiają krok po kroku na samodzielne zaprojektowanie własnego pasa transportowego.

Pas transportowy z napinaczem

Najpopularniejszym produktem w naszym sklepie jest pas transportowy z napinaczem, czyli tak zwany pas dwuczęściowy. Do jego zastosowania potrzebne są dwa punkty zaczepienia. Aby zabezpieczenie było skuteczne, ładunek musi być zamocowany parzystą liczbą pasów.

Występują w tonażach od 700 kg (szerokość taśmy 25 mm) do 10 ton (szerokość taśmy 75 mm).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
Zobacz w sklepie!
Pas transportowy z napinaczem

Pasy z innym napinaczem

Pasy z innym napinaczem to po prostu pasy transportowe z niestandardowymi napinaczami. Pasy z niestandardowym napinaczem skutecznie wyróżniają się na tle popularnych, standardowych napinaczy.

W naszej ofercie posiadamy niestandardowe, profesjonalne napinacze 25 mm, 35 mm oraz 50 mm, w sumie do wyboru 15 pasów różniącymi się od siebie napinaczami. Każdy z napinaczy dostępny jest w 8 lub nawet 9 różnych kolorach.

Występują w tonażach od 700 kg (szerokość taśmy 25 mm) do 5 ton (szerokość taśmy 50 mm).

Dowiedz się więcej!
Zobacz w sklepie!
Pas z innym napinaczem

Pasy do lawety

Pasy transportowe do lawety, inaczej zwane pasami trzypunktowymi. Dzięki trzem punktom zaczepienia możliwy jest bezpieczny transport samochodów na lawecie.

W naszym sklepie występują one w trzech tonażach: 3,2 tony, 4 tony i 5 ton, z różnymi rodzajami haków oraz ochroną taśmy –  na pewno znajdziesz to, czego szukasz.

Dowiedz się więcej!
Zobacz w sklepie!
Pas do lawety 4 tony z szelką

Pasy ERGO 500 daN – 600 daN

Do transportu odbywającego się na terenie Niemiec i Austrii wymagane jest stosowanie pasów transportowych o wyższych parametrach STF (standard tension force), czyli nominalnej sile napięcia. Pasy ERGO 500 daN, 550 daN oraz 600 daN spełniają te wymagania. Charakteryzują się wydłużoną rączką napinania oraz odwrotnym mechanizmem działania.

Pasy ERGO dostępne są w różnych długościach.

Dowiedz się więcej!
Zobacz w sklepie!
Pasy transportowe ERGO

Pas z innym hakiem

Czasami standardowy hak nie pasuje do uchwytu, jakim dysponujesz, można wtedy pomyśleć o innym rodzaju zaczepu. Dlatego w naszej ofercie znalazły się pasy transportowe zakończone niestandardowymi hakami np. pojedynczym pazurem, hakiem z zapadką lub KRONE. Szerokim działem są tutaj pasy ze specjalnymi hakami lub zaczepami do listew kotwicznych (zabezpieczających).

Pasy dostępne są w różnych tonażach, kolorach oraz długościach.

Dowiedz się więcej!
Zobacz w sklepie!
Pasy z innymi hakami

Pasy ściągające

Tam, gdzie nie ma wygodnego punktu zaczepienia, stosuje się pasy ściągające zwane również pasami jednoczęściowymi lub pętlami. W zestawie nie ma na stałe przymocowanego haka, a całość działa na zasadzie paska do spodni. Pasy ściągające stosuje się np. do ustabilizowania ładunku na palecie, gdy ładunek trzeba zewrzeć razem oraz bardzo często do transportu łodzi czy w przemyśle stolarskim do zabezpieczenia dużych elementów na przyczepce.

Dostępne w różnych tonażach i długościach.

Dowiedz się więcej!
Zobacz w sklepie!
Pasy do opasania

Pasy do mocowania motocykli

Do przewożenia motocykli oferujemy pasy o specjalnej budowie. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań motocykl można mocować za manetki, za kierownicę lub poprzez opasanie. Ważnym aspektem mocowania motocykli jest odpowiednie ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Nasze pasy posiadają specjalne rękawy ochronne i podkładki filcowe, dzięki czemu metalowe mocowanie nie rysują delikatnych powierzchni.

Dowiedz się więcej!
Zobacz w sklepie!
Pas do mocowania motocykla

Pasy ściągające do mocowania bagażu

Najprostszymi dostępnymi na rynku pasami są pasy ściągające do bagażu, inaczej zwane pasami z klamrą szybko-mocującą. Działają na zasadzie paska od spodni. Klienci cenią sobie ich prostą budowę oraz uniwersalność.

Stosowane mogą być do przewozu rowerów, łódek, desek surfingowych i innych lekkich ładunków. Nadają się nie tylko do transportu, mogą być również przydatne w porządkowaniu przestrzeni garażu i ogrodu, jak również do mocowania banerów reklamowych. My stosujemy je niemalże wszędzie!

Szeroki wybór tonażu, długości i koloru.

Dowiedz się więcej!
Zobacz w sklepie!
Pas do mocowania bagażu

Akcesoria do pasów

Napinacze, mechanizmy, haki, taśmy, uchwyty, przejściówki, ochraniacze, taśmy, kostki, narożniki – jednym słowem wszystko, co pozwoli nam zbudować kompletny pas (lub wymienić jego zniszczone części) oraz go odpowiednio zabezpieczyć przed przedwczesnym zużyciem.

Dowiedz się więcej!
Zobacz w sklepie!
Akcesoria do pasów

Pasy transportowe szyte na miarę

Nie znalazłeś produktu, którego potrzebujesz? Bez obaw! W naszej firmie istnieje możliwość uszycia pasów na zamówienie o dowolnej konfiguracji. Dzięki kompleksowemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie uszyć każdy rodzaj pasa! Nieduże zamówienia realizujemy nawet od ręki! Zapraszamy do kontaktu!

KONTAKT

Jakość naszych pasów transportowych

Dokładamy wszelkich starań, aby pasy transportowe, które Wam oferujemy, spełniały obowiązujące normy, były dobre jakościowo oraz bezpieczne w użytkowaniu.

Norma EN 12195-2

Oferowane przez nas pasy transportowe produkowane są zgodnie z unijną normą EN 12195-2, która gwarantuje wysoką jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Norma ta omawia budowę i wymagania wytrzymałościowe (parametry techniczne, sposób produkcji) pasów mocujących ładunki oraz kontrolę i informacje, jakie powinny być zamieszczone na etykiecie pasa. W Polsce norma ta obowiązuje pod numerem PN-EN 12195-2:2003.

Etykieta pasów

Taśma poliestrowa

Taśmy wykonane są z poliestru (wskazuje na to niebieski kolor etykiet przy pasach), który jest odporny na działanie kwasów mineralnych. Można je stosować w temperaturze od -40°C do +100°C, co jest jednym z najszerszych możliwych zakresów występujących wśród pasów wykonanych z włókien sztucznych. Nasze pasy wykonane są z taśm pochodzących tylko od sprawdzonych producentów.

Pasy transportowe – dowiedz się więcej!

Uszkodzenia pasów i zawiesi poliestrowych

Uszkodzenia pasów i zawiesi poliestrowych Okazuje się, że świadomość pracodawców i pracowników dotycząca zagrożeń wynikających z błędnego stosowania pasów transportowych i zawiesi jest wciąż niewystarczająca. Co chwila słyszymy o wypadkach spowodowanych błędnym mocowaniem czy [...]

Pasy transportowe – instrukcja

Pasy transportowe - instrukcja Pierwszy raz masz do czynienia z pasem transportowym? Nie wiesz jak zakładać lub jak zluzować pas transportowy? Dla początkujących przygotowaliśmy krótką instrukcję używania (napinania oraz luzowania) pasów transportowych. Na [...]