Zadzwoń: 513 31 21 21
/Przegroda termiczna
Przegroda termiczna2018-12-05T23:00:26+00:00

Przegroda termiczna

Przegroda termiczna TEMPWALL jest skierowana dla Klientów chcących polepszyć izolację termiczną przewożonego ładunku. Przegroda służy do podzielenie przestrzeni załadunkowej chłodni. Dzięki dzieleniu przestrzeni można transportować towary, które wymagają transportu nawet w skrajnie różniących się temperaturach.

Przegrodę TEMPWALL można zastosować do każdego rodzaju pojazdu. Każda przegroda robiona jest  konkretny wymiar chłodni. Przegroda idealnie sprawdza się w długich podróżach przy transporcie ładunków głęboko mrożonych lub też mrożonek.

W naszej ofercie znajdują się przegrody termiczne o grubości rdzenia 40 mm, 60 mm i 80 mm. Dostępne są również przegrody dwuczęściowe i trzyczęściowe z różnymi opcjami dodatkowymi takimi jak wentylacja, plastikowy ochraniacz lub dodatkowy uchwyt.

Przejdź do sklepu

Budowa TEMPWALL

Przegrody termiczne TEMPWALL zostały zbudowane tak, aby zminimalizować współczynnik przenikania ciepła. Do uzyskania niskiego współczynnika we wnętrzu przegród zastosowano piankowy rdzeń o różnych grubości. Wnętrze przegrody obudowano wzmocnionymi panelami wykonanymi z tworzywa PCW, dzięki czemu przegroda jest solidna.

W celu zminimalizowania przenikania temperatury przy krawędziach przegród zastosowano gumowe krawędzie. Dzięki czemu przegrody dobrze przylegają do ścian chłodni oraz są łatwe w użytkowaniu. To wszystko tworzy solidną i zamkniętą izolację termiczną, która przystosowana jest do izolacji temperatur w chłodni.

Przegroda termiczna brzegi
Przegroda termiczna łączenie zawiasami

Współczynnik przenikania ciepła kurtyn TEMPWALL wyniosła od 0,38 W/m2.K do 0,67 W/m2.K. Współczynnik przenikania określa ilość ciepła jaka przenika przez przegrodę o powierzchni 1 m2 w czasie 1 sekundy przy różnicy temperatur po obu stronach.

Przegroda termiczna TEMPWALL 80

Przegrody termiczne serii TEMWALL 80 to najskuteczniejsza izolacja termiczna. Wyróżnia się największą grubością rdzenia równą 80 mm oraz współczynnikiem przenikania ciepła wynoszącym 0,38 W/m2.K co jest świetnym wynikiem, mniejszym niż standard FRC. Przegroda termiczna TEMPWALL 80 idealnie sprawdza się na długie podróże.

Parametry:

 • Współczynnik przenikania ciepła: 0,38 W/m2.K
 • Materiał: rdzeń z pianki o strukturze komórkowej wzmocniony PCW z okładziną PET
 • Grubość przegrody: 80 mm
 • Waga: 40 kg

TEMPWALL 80 MANUAL

Przegroda termiczna ustawiana ręcznie, nie wymaga użycia narzędzi oraz nie jest montowana na stałe. Przegroda dostępna w różnych wersjach składania, co ma ułatwić proces ustawiania.

Przegroda dostępna w wersjach:

 • 1/2 – 1/2 – składana dwuczęściowa
 • 1/3 – 2/3 – składana dwuczęściowa
 • 1/3 – 1/3 – 1/3 – składana trzyczęściowa

TEMPWALL 80 MANUAL LIFT

Przegroda termiczna MANUAL LIFT jest tańszą wersją przegrody AUTOSTOW. Przegrody posiadające te same parametry, lecz różnią się systemem składania oraz ceną. Przegroda MANUAL LIFT posiada ręczny system podnoszenia i opuszczania blokowany paskiem z haczykiem lub drążkiem. Przegroda również posiada skrzydła zmniejszające tarcie przy podnoszeniu i opuszczaniu. Używając przegrody MANUAL LIFT załadunek może potrwać dłużej w porównaniu do przegrody AUTOSTOW.

TEMPWALL 80 BIFLOD MEAT

Przegroda termiczna specjalnie przystosowana do przewozu mięsa. Przegroda wyróżnia się składaną częścią górną przystosowaną do szyn do transportu mięsa. Po ustawieniu przegrody górna część składa się pod szyny do transportu mięsa. Dzięki zastosowaniu wycięć pod szyny w przegrodzie nie traci ona swojego współczynnika przenikania ciepła.

TEMPWALL 80 AUTOSTOW

Przegroda AUTOSTO to rozwiązanie usprawniające korzystanie z przegrody termicznej. Montowane do list kotwicznych zamocowanych w górnej części chłodni. Dzięki systemowi automatycznego blokowania, przegrodę można blokować w pozycji pionowej i poziomej. Idealne rozwiązanie do załadunku wymagającego częstego podnoszenia i opuszczania przegrody. Przegroda termiczna tego typu ogranicza wysokość ładunku o 160 mm.

Przegroda termiczna 1/2 - 1/2

Idealne dopasowanie przegrody termicznej

Przegroda termiczna dostępna jest w naszym sklepie na zamówienie. Każda przegroda termiczna TEMPWALL wykonywana jest na zamówienie pod konkretny wymiar i poziom izolacji. Gwarantuje to idealne dopasowanie przegrody do strefy załadunkowej każdej chłodni.

Przegrody termiczne dostępne są w różnych poziomach izolacji oraz z wieloma opcjami dodatkowymi.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Przegroda termiczna TEMPWALL 60

Przegroda termiczna serii TEMPWALL 60 to lekka przegroda stosowana do każdego typu pojazdów. Charakteryzuje się średnią grubością rdzenia równą 60 mm oraz współczynnikiem przenikania ciepła wynoszącym 0,63 W/m2.K co jest bardzo dobrym wynikiem w tym segmencie izolacji termicznej.

Parametry:

 • Współczynnik przenikania ciepła: 0,63 W/m2.K
 • Materiał: rdzeń z pianki o strukturze komórkowej wzmocniony PET z okładziną PET
 • Grubość przegrody: 60 mm
 • Waga: 23 kg

TEMPWALL 60 VAN

Przegroda termiczna VAN specjalnie zaprojektowana do samochodów osobowych chłodni oraz busów. Niska waga oraz wysokie dopasowanie pozwoli na łatwy i szybki montaż i demontaż przy niskim współczynniku przenikania ciepła.

TEMPWALL 60 SIXFOLD

Przegroda termiczna SIXFOLD została przystosowana do bezpiecznego przechowywania w momencie kiedy nie jest potrzebna. Budowa przegrody SIXFOLD umożliwia złożenie przegrody na 6 części oraz schowanie w koszu paletowym pod naczepą. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu przegroda starczy na dłużej.

TEMPWALL 60 BIFOLD

Przegroda termiczna BIFOLD cechuje się lekkością i łatwości w stosowaniu podczas rozładunku i załadunku. Przegroda dostępna w wersji:

 • 1/2 – 1/2

Dodatkowe opcje

Do każdej przegrody termicznej dodatkowo proponowany są opcję:

 • wentylacja
 • dolny ochraniacz
 • siłowniki
 • dodatkowy uchwyt
PRZEJDŹ DO SKLEPU

Przegroda termiczna TEMPWALL 40

Przegroda termiczna serii TEMPWALL 40 3D o najcieńszym rdzeniu wynoszącym 40 mm. Przegrody TEMPWALL 3D 40 przystosowana jest do każdego rodzaju chłodni. Przegroda montowana jest do list kotwicznych umocowanych na dachu środka transportu. Przegroda wyróżnia się najsłabszym z TEMPWALL 3D współczynnikiem przenikania ciepła wynoszącym 0,67 W/m2.K.

Przegroda TEMPWALL 40 składa się z 3 paneli, które można niezależnie od siebie chować. Zastosowanie 3 paneli zmniejsza utratę schłodzonego powietrza podczas rozładunku.  Przegroda jest wygodna w przechowywaniu dzięki silnym magnesom, które nie pozwalają na przypadkowe rozłożenie przegrody.

POPROŚ O WYCENĘ PRZEGRODY TERMICZNEJ