Zadzwoń: 513 31 21 21
/Firma Vika
Firma Vika2019-01-24T16:37:17+00:00

Vika – kim jesteśmy?

Już od ponad 20 lat zajmujemy się sprzedażą systemów zabezpieczających ładunki. Znajdziesz nas zarówno w sklepie stacjonarnym w Ołtarzewie (pod Warszawą) jak i w sklepie internetowym.

Znajdziesz u nas wszystko do zabezpieczenia ładunku: pasy transportowe, zawiesia dźwigowe, drążki i belki rozporowe, listwy zabezpieczające, poduszki sztauerskie, maty antypoślizgowe, napinacze łańcuchowe i wiele innych produktów związanych z transportem, takich jak liny holownicze, skrzynie narzędziowe, pojemniki na wodę, gaśnice, apteczki czy kliny. Nasza oferta obejmuje również odzież i obuwie BHP.

Jak widzisz znajdziesz u nas niezbędne wyposażenie każdego kierowcy! Wszystko w jednym miejscu, szybko, wygodnie i od ręki. Zapraszamy!

Marek Grzybowski – właściciel firmy

„Jeśli tu trafiłeś to zakładam, że najważniejszą rzeczą jest dla Ciebie wysoka jakość tego, co masz zamiar użytkować na co dzień. Ja zawsze miałem takie podejście do tego, co chciałem eksploatować.

Cieszę się, gdyż moim mottem już od ponad 20 lat działalności jest najwyższa jakość towarów dostarczanych moim Klientom”.

Co można o nas powiedzieć?

Krótka historia naszej firmy

Od czego się zaczęło? Oczywiście od porażki!

Moim pierwszym niechlubnym doświadczeniem był wyjazd z pełnym kufrem pasów pod granicę polsko-niemiecką. Kolejka tirów miała około 7 km. Wraz z kolegą zawiesiliśmy na plecach parę pasów mając nadzieję że kierowcy tirów zainteresują się naszym towarem i zechcą go zakupić. Nie zaczepił nas nikt! Zupełnie nikt! Pomyślałem, nie tędy droga…

Próbowałem swojego szczęścia gdzie indziej.

W tym samym czasie zacząłem jeździć na giełdę samochodową w Słomczynie. Produkowałem i sprzedawałem głównie kije bejsbolowe, które na tamte czasy były totalnym hitem. Pasy były zupełną nowością na polskim rynku.

Niezniechęcony pierwszą porażką przygraniczną postanowiłem spróbować z pasami na giełdzie.

I znowu skucha.

Najczęściej przychodzili do mnie kierowcy z pytaniem jak zluzować zmontowany pas, który znaleźli na drodze, bądź dostali od Niemców. Były to późne czasy klina, gwoździa i liny. Całe szczęście kije sprzedawały się doskonale.

Nie traciłem wiary aż moje wysiłki w końcu zaczęły dawać rezultaty.

Ludzie coraz częściej interesowali się pasami, przychodzili i zadawali pytania. Firma Vika razem z głównymi graczami branży przecierała szlak rozpowszechniając w latach 90-tych systemy mocujące zabezpieczenia wśród polskich firm transportowych. To właśnie wtedy, handlując przez wiele lat na giełdzie samochodowej w Słomczynie, zdobyłem najwięcej doświadczenia. Ja wiedziałem co mam, Klienci wiedzieli jaki mają problem. Tak się właśnie odbywała edukacja.

Wiedza była kluczowa!

Dzięki potężnemu wsparciu firmy Load Lok zdobyłem wiedzę, która pozwalała mi doradzać i rozwiązywać problemy przewoźników. Do tej pory wyedukowałem już paruset kierowców jak i kadry szkolące kierowców oraz ubezpieczycieli transportu ciężkiego.

Tak właśnie powstawała firma Vika…

Nieustanne poszerzanie wiedzy na temat zabezpieczeń, wrażliwość na potrzeby Klientów oraz łatwość w dostosowywaniu się do ich wymagań sprawiły, żew przeciągu kilkunastu lat firma Vika wypracowała sobie renomę oraz markę nie tylko lokalnie w Warszawie, ale również w całej Polsce.

A jak jest teraz?

Ze Słomczyna przenieśliśmy się do sklepu stacjonarnego.

Na szczęście nasi Klienci też. Już od 9 lat siedziba firmy znajduje się w Ołtarzewie, gdzie zatrudnionych jest łącznie sześć osób. Budynek mieści biuro, sklep, magazyny, oraz strefę produkcyjną z kompletnym parkiem maszynowym.

Jakość jakość i jeszcze raz jakość.

Nie kupujemy towaru z niewiadomych źródeł ani od przypadkowych importerów i dużych graczy, dla których najmniej ważna jest jakość towaru, a najważniejsza cena. Nasze pasy produkowane są na tej samej linii produkcyjnej i z tych samych komponentów co pasy szyte dla firmy WURT. Naszym największym atutem jest jakość i niechęć do tzw. chińskiej jakości.

Ciągle poszerzamy asortyment.

Ciągle poszerzamy nasz asortyment, tak abyś w jednym miejscu mógł kupić wszystko co wiąże się z bezpieczeństwem w transporcie. Obecnie w stałej ofercie posiadamy około 1500 produktów.

 

Wszystko dostępne od ręki.

Firma mieści się w obiekcie o powierzchni około 600m2, którego lwią część stanowią magazyny. Staramy się dysponować naszym towarem, tak abyś od ręki mógł dostać potrzebny produkt.

Nietypowe projekty.

Dzięki kompletnemu parkowi maszynowemu prócz stałego asortymentu oferujemy również realizację nietypowych zamówień. Jesteśmy w stanie od ręki uszyć każdy projekt. Z dumą możemy przyznać że nasze pomysły są często kopiowane przez coraz liczniejszą konkurencję.

Nasi stali Klienci nas doceniają!

Od około 20 lat nieprzerwanie obsługujemy tych samych Klientów, co daje dużo do myślenia. Zresztą przekonaj się sam. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.