/Zawiesia
Zawiesia2018-11-22T21:21:16+00:00

Zawiesia

W naszym sklepie znajdziecie cztery najważniejsze rodzaje zawiesi:

  • zawiesia pasowe,
  • zawiesia wężowe,
  • zawiesia linowe oraz
  • zawiesia łańcuchowe.

Wszystkie one służą do podnoszenia, zawieszania oraz przenoszenia ciężkich ładunków, ale w zależności od sytuacji jeden z nich może nadawać się do danego projektu bardziej niż pozostałe.

Zawiesia dźwigowe - wszystkie rodzaje

Zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe wykonane są z podwójnie zszytej taśmy poliestrowej, na której końcach znajdują się wzmocnione pętle. Zawiesia pasowe są miękkie i lekkie, dlatego zaleca się stosowanie ich do przenoszenia ładunków o delikatnej powierzchni. Dodatkowo, do zawiesia zastosować można rękaw ochronny, który do minimum redukuje ryzyko naruszenia wrażliwej powierzchni. Ich główną zaletą jest niska waga własna w porównaniu do nośności oraz łatwość w przechowywaniu i transporcie.

Zawiesia pasowe wykorzystywane są najczęściej do podnoszenia palet – budowa i sztywność zawiesia pozwala na łatwe wsunięcie go pod podnoszony ładunek. Używane są również jako liny holownicze do pojazdów osobowych jak i do ciężkich pojazdów typu TIR.

Kategoria - zawiesia
Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!

Zawiesia wężowe

Zawiesia wężowe nazywane również zawiesiami kołowymi. Zawiesia te tworzą obwód zamknięty – nie mają końców. Wykonane są z włókien poliestrowych, które zamknięte są wewnątrz specjalnego rękawa ochronnego. Zamknięty obwód sprawia, że zawiesie to ma uniwersalne zastosowanie. Świetnie sprawdza się w każdej sytuacji, szczególnie wtedy, gdy zamocowanie zawiesia jest problematyczne.

Najczęściej stosuje je przy podnoszeniu „na zaciąg” – zawiesie tworzy pętlę, która zaciska się na ładunku pod wpływem ciężaru. Zaletą tego rodzaju mocowania jest łatwość demontażu – pętla sama się rozluźnia przy zluzowaniu naciągu zawiesia.

Zawiesia wężowe - wszystkie tonaże

Zawiesia linowe

Zawiesia linowe wykonane są ze stalowych lin o różnych średnicach. Zawiesia linowe mogą być jedno- lub wielo-cięgnowe.

Zawiesia łańcuchowe

Zawiesia łańcuchowe dostępne w naszym Sklepie wykonane są ze stali klasy 8.