Zadzwoń: 513 31 21 21
/Maty antypoślizgowe – najtańszy sposób ochrony towaru!

Maty antypoślizgowe – najtańszy sposób ochrony towaru!

Maty antypoślizgowe – czemu warto je stosować?
W jaki sposób działają maty antypoślizgowe?
Co jest najważniejsze przy zabezpieczaniu ładunku?

 „Ale po co mi jeszcze te maty antypoślizgowe?”

„Przecież ja mam ładunek elegancko zabezpieczony pasami transportowymi!” Kierowcy tirów często żalą się, że z powodu braku „jakiejś tam” maty lub przekładek odmówiono im załadunku. Prawdę mówiąc wcale się nie dziwię, bo te „jakieś tam” maty i przekładki to maty antypoślizgowe, które są bardzo skutecznym, wygodnym a jednocześnie jednym z najtańszych sposób ochrony towaru.

W zabezpieczeniu ładunków chodzi o tarcie!

Już tłumaczę o co chodzi. W zabezpieczeniu ładunków najważniejszą rzeczą, z którą się zmagamy to tarcie – np. tarcie między podłogą naczepy a płozami palety. Za pomocą kawałków specjalnej gumowej maty antypoślizgowej z łatwością możemy to tarcie zwiększyć, czasami nawet trzykrotnie.

Bez maty antypoślizgowej

Dla przykładu, gdy paleta i podłoga są drewniane, wszechobecna jest wilgoć, no i nie jest za czysto, to współczynnik tarcia może wynosić nawet 0,2. To bardzo mało. Współczynnik tarcia 0,2 oznacza, że z 1 tony ładunku „przez tarcie” mamy zabezpieczonych tylko 200 kg, nad pozostałym 800 kg musimy popracować (zabezpieczyć za pomocą pasów transportowych).

Z matą antypoślizgową

Z matą antypoślizgową, oddzielającą powierzchnie drewniane od metalowych, współczynnik tarcia wzrasta do 0,6. Oznacza to, że z 1 tony ładunku już na starcie 600 kg mamy opanowane (zabezpieczone przed przesunięciem), a pozostałe 400 kg kwalifikują się do zabezpieczenia pasami transportowymi – a to już pestka. Wniosek jest prosty… mata antypoślizgowa to skuteczny i wygodny środek pomocniczy przy zabezpieczaniu ładunków.

Dlaczego warto stosować maty antypoślizgowe?

Gdzie można kupić maty antypoślizgowe?

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego! Znajdziecie tam maty o trzech grubościach: 3, 6 i 8 mm, oraz w różnych formach: gotowe rolki, gotowe paski lub kawałki cięte na wymiar z szerokiej rolki. Cała oferta dostępna jest od ręki. Dodam jeszcze tylko, zawsze staramy się wysyłać zamówiony u nas towar jak najszybciej – często jest to nawet ten sam dzień, w którym złożone zostało zamówienie.

Dowiedz się więcej!
Przejdź do sklepu!
By |2019-06-22T17:07:19+00:00lipiec 8th, 2014|Radzimy|0 Comments

About the Author:

Właściciel firmy Vika. Ekspert branży systemów zabezpieczeń ładunków. Od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą pasów transportowych, zawiesi i artykułów BHP. Specjalizuje się w pozytywnej obsłudze Klienta.

Leave A Comment