Zadzwoń: 513 31 21 21
/Mocowanie banerów reklamowych

Mocowanie banerów reklamowych

Jaką metodą zamocować baner reklamowy?

Banery reklamowe zależnie od wielkości, miejsca zawieszenia oraz wagi możemy mocować różnymi metodami.

Czym zamocować banery reklamowe?

1. Mocowanie banerów za pomocą trytytków

Opaski kablowe czyli tak zwane trytytki to plastikowe zaciski jednorazowego użytku. Są tanie i bardzo szybkie w montażu. Podczas kupowania trytyków trzeba zwrócić uwagę na ich okres użyteczności ponieważ te w kolorze białym mają niską odporność na promieniowanie UV i w przeciągu 1-2 lat ulegają zniszczeniu. Ten sposób mocowania sprawdza się dla banerów o małej wielkości, której równomierne naciągnięcie nie powinno sprawiać większych problemów. Trytytki mocujemy np. do siatki ogrodzeniowej, wcześniej rozpiętej stalowej linki (wadą tego rozwiązania jest korozja linki) lub innej gotowej konstrukcji.

Jest to najtańsza metoda mocowania a jednocześnie najmniej trwała. Trytytki przeważnie zawodzą gdy narażone są na silne podmuchy wiatru lub niską temperaturę. Jeżeli mamy duży, ciężki baner i zależy nam na jego trwałym zamocowaniu to zdecydowanie odradzamy trytytki.

2. Pasy ściągające z klamrami

Dużo lepszą i trwalszą alternatywą dla trytytków są paski ściągające z klamrami. Paski ściągające działają na zasadzie paska od spodni. Ich zaletą jest bardzo szybki montaż oraz możliwość luzowania oraz ponownego napinania co jest bardzo pomocne gdy chcemy skorygować pozycję banera. Zaletą jest również występowanie pasków w różnych szerokościach oraz wielu kolorach.

Paski ściągające są bardzo trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne – niskie i wysokie temperatury, nasłonecznienie, mocne podmuchy wiatru, deszcze, wilgoć.

Kupisz tutaj!
Pasy ściągające 35 mm do mocowania banerów

3. Pasy ściągające z napinaczami do mocowania banerów

Do większych banerów oraz siatek mesh polecamy pasy ściągające 25 lub 35mm. Każdy taki pas wyposażony jest w napinacz dzięki czemu równomierne zamocowanie siatki czy banera jest o wiele łatwiejsze. Im więcej punktów mocujących tym równomierniej będziemy w stanie ją naciągnąć. Pasy ściągające są bardzo odporne na czynniki atmosferyczne. Prędzej siatka zbutwieje czy zostanie rozerwana niż zerwą się nasze pasy.

Kupisz tutaj!
Pasy ściągające do mocowania banerów
Baner zamocowany pasami ściągającymi

4. Ekspandory do banerów reklamowych

Mniejsze banery możemy mocować również za pomocą gotowych ekspandorów, które na końcach mają przymocowane wygodne haczyki sprężynowe. Ekspandory dostępne są w wielu konfiguracjach. Zaletą jest bardzo szybki montaż i demontaż!

Baner naciągnięty za pomocą ekspandora
Kupisz tutaj!

About the Author:

Właściciel firmy Vika. Ekspert branży systemów zabezpieczeń ładunków. Od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą pasów transportowych, zawiesi i artykułów BHP. Specjalizuje się w pozytywnej obsłudze Klienta.

Leave A Comment