Zadzwoń: 513 31 21 21
/Drążki rozporowe do chłodni

Drążki rozporowe do chłodni

Drążki rozporowe to popularny system mocowania ładunków szczególnie w pojazdach z nadwoziem furgonowym, chłodniach i kontenerach. W takich pojazdach nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć przewożonego ładunku za pomocą pasów transportowych bo najzwyczajniej w świecie nie mamy ich o co zaczepić. Aby móc zastosować drążki rozporowe jest tylko jeden warunek do spełnienia – ścianki ładowni muszą być sztywne i stabilne.

Drążki rozporowe do chłodni - ciepłe

Nowy rodzaj drążka rozporowego – ciepłe

Na rynku znaleźć można parę rodzajów drążków rozporowych. Najpopularniejsze z nich to stalowe, aluminiowe oraz te najmocniejsze o profilu kwadratowym. Firma Vika od niedawna wprowadziła na rynek drążek rozporowy bogatszy o pewną modyfikację – gumową osłonę. Drążki te nazywane są drążkami ciepłymi i szczególnie polecane są do pracy w chłodni, ale szereg ich zalet wpływa na to, że są chętnie używane również w mniej wymagających warunkach atmosferycznych.

Zamontowany drążek rozporowy

Drążki rozporowe do chłodni

Największym problemem zabezpieczenia ładunku w chłodniach jest bardzo niska temperatura. Załadunek w takich warunkach należy na pewno do mało komfortowych. Drążki wykonane ze stali lub z aluminium szybko zmieniają swoją temperaturę do tej panującej w ich otoczeniu. Dotykanie takich elementów, nawet w rękawicach nie należy do przyjemnych, dodatkowo załadunek odbywa się często w pośpiechu – w takich warunkach nie ciężko o pomyłkę czy niedopatrzenie, które mogą skutkować uszkodzeniem towaru. Rozwiązaniem tego problemu są ciepłe drążki rozporowe do chłodni.

Ciepłe drążki rozporowe (zarówno stalowe jak i aluminiowe) pokrywamy specjalnym, gumowym tworzywem, które tworzy ochronę drążka oraz spełnia wiele dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest izolacja. Gumowa osłona sprawia, że drążki są ciepłe, dzięki czemu obsługa stalowych i aluminiowych elementów nie jest już tak nieprzyjemna.

Zalety ciepłych drążków

  • Wygłuszenie. Niektórzy zamiennie nazywają nasze ciepłe drążki cichymi. Gumowa osłona tłumi również dźwięki. Dzięki temu rozładunkowi i załadunkowi nie towarzyszy hałas. Jest to pomocne szczególnie wtedy, gdy załadunek odbywa się w nocnych bądź rannych godzinach.
  • Ochrona drążka. Osłona chroni drążek rozporowy przed ewentualną korozją, oraz uszkodzeniami powłoki zewnętrznej.
  • Wyższy komfort pracy. Drążek jest ciepły w dotyku, co wpływa na wygodę użytkowania, szczególnie w chłodniach.
  • Wyróżniający się kolor. Osłony produkujemy zazwyczaj z pomarańczowej gumy. Dzięki temu drążki są lepiej widoczne – nie ma szans żeby kierowca je zgubił, albo pomylił z cudzymi drążkami.

Gdzie kupić ciepłe drążki do chłodni?

Ciepłe drążki rozporowe to nasz autorski projekt. Możecie je kupić tylko w firmie Vika. Zapraszamy do naszego Sklepu Internetowego. Ciepłe drążki dostępne są w wersji stalowej oraz aluminiowej. Osłonę zakładamy również na drążki rozporowe, które stosowane są do listew (nie mają stopek).

Stalowe drążki rozporowe
Przejdź do sklepu!

About the Author:

Właściciel firmy Vika. Ekspert branży systemów zabezpieczeń ładunków. Od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą pasów transportowych, zawiesi i artykułów BHP. Specjalizuje się w pozytywnej obsłudze Klienta.

Leave A Comment