Zadzwoń: 513 31 21 21
/Jak dobrze wybrać pasy do lawety?

Jak dobrze wybrać pasy do lawety?

Jak wybrać pasy do lawety?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych przeznaczonych do mocowania samochodu na lawecie. Różnią się budową, sposobem działania, wytrzymałością, hakami oraz ceną. Wybranie bezpiecznego środka mocującego, na którym będziemy mogli polegać nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pasa do lawety? Zacznijmy od tego co najważniejsze i co najbardziej wpływa na bezpieczeństwo oraz na cenę pasa:

Wytrzymałość pasa (parametr LC)

Czy pas będzie wystarczająco wytrzymały?

W naszym sklepie sprzedajemy pasy do lawety o wytrzymałości od 3 do 5 ton (przy opasaniu). Pasy o mniejszej wytrzymałości są niewystarczalne i nie powinny być brane pod uwagę. Wybór powinien być uzależniony od masy pojazdu, który będzie przewożony na lawecie. 3,2 tonowy pas do lawety jest najczęściej wybieranym środkiem do mocowania samochodów osobowych na lawecie.

Bierz pod uwagę tylko pasy o wytrzymałości od 3 do 5 ton

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o parametrze LC zobacz nasz inny post: „Podstawa to zrozumieć etykietę pasa transportowego”.

Wytrzymałość taśmy

Z jakiej taśmy wykonany jest pas?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wytrzymałość taśmy to nie to samo co wytrzymałość pasa. Wytrzymałość pasa jest niższa od wytrzymałości taśmy z jakiej jest wykonany, ze względu na łączenia z hakami oraz napinaczem – przeszycia. W naszym sklepie oferujemy pasy do lawet z pięciu rodzajów taśmy:

o wydłużeniu <7%:

  • Taśma o nominalnej wytrzymałości 5 ton (szerokość 50mm)
  • Taśma o nominalnej wytrzymałości 6 ton (szerokość 50mm)
  • Taśma o nominalnej wytrzymałości 7,5 ton (szerokość 50mm)

o wydłużeniu <4%:

  • Taśma o nominalnej wytrzymałości 4,5 tony (szerokość 35mm)
  • Taśma o nominalnej wytrzymałości 5 ton (szerokość 50mm)

Wytrzymałość taśmy to nie to samo co wytrzymałość pasa

Długość pasa

Czy długość pasa będzie wystarczająca?

Pasy do lawet które sprzedajemy mają 2,7, 3 i 3,5 metra. Pas 2,7 metra jest wystarczający do przewozu samochodów osobowych. Do przewozu SUV-a możesz potrzebować pas o długości 3,5 metra.

Optymalna długość pasa to 2,7-3,5 metra

Rodzaj haków

Czy haki będą pasować do otworów w platformie twojej lawety?

Przed zakupem pasa do lawety upewnij się, że haki, które wybierzesz będą pasować do punktów mocowania (otworów) w jakie wyposażona jest platforma czy profile boczne twojej lawety. W naszym sklepie oferujemy 5 rodzajów haków:

  • standardowy (podwójny pazur),
  • standardowy z wyżłobieniami,
  • pojedynczy pazur (w dwóch wymiarach) oraz
  • hak obrotowy.

Dopasuj haki do otworów platformy

Rodzaj napinacza

Nie używaj napinaczy z plastikowa rączką – są słabe i rozpadają się w rękach. Parametr STF dla pasa 50 mm powinien być nie mniejszy niż 400 daN, a w przypadku pasa 35 mm nie mniejszy niż 234 daN. Napinacze pasów do lawety o niższych parametrach nie będą w stanie odpowiednio mocno napiąć taśmy.

Zwróć uwagę na wytrzymałość napinacza

Unijna norma

Czy pas do lawety został wykonany zgodnie z unijną normą EN 12195-2? Informacja taka powinna znajdować się na etykiecie pasa. Korzystaj tylko ze sprawdzonych pasów transportowych. Zgodność z normą gwarantuje bezpieczeństwo.

Wybierz pas tylko z unijną normą na etykiecie

Dostawa

Przed zakupem sprawdź warunki dostawy. Upewnij się, że firma od której będziesz kupować pasy szanuje twój cenny czas. Współpracujemy z dwoma firmami kurierskimi. Mamy wynegocjowane dobre ceny. Paczki wysyłane są codziennie.

Wybierz szybką dostawę

Cena

Czy na pewno chcesz kupić najtańsze pasy do lawety? Staramy się zawsze oferować wam dobre ceny. Ale dobre nie zawsze oznacza najniższe. Ale czy na pewno chcesz kupić pas w najniższej cenie. Pamiętaj że nie da się mieć produktu najlepszej jakości w najniższej cenie.

Pamiętaj że niska cena może oznaczać niższą jakość

Jesteś już gotowy na zakupy? Zapraszamy do naszego Sklepu:

Przejdź do sklepu
By |2017-07-28T14:40:56+00:00sierpień 3rd, 2014|ABC pasów transportowych|0 Comments

About the Author:

Właściciel firmy Vika. Ekspert branży systemów zabezpieczeń ładunków. Od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą pasów transportowych, zawiesi i artykułów BHP. Specjalizuje się w pozytywnej obsłudze Klienta.

Leave A Comment